1. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary z racji drugiej niedzieli miesiąca na tacę budowlaną na dalsze prace w kościele. Dziękuję za wpłaty dokonywane na konto parafialne na ten cel.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP .W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego. Msze o 9.00, 11.30 i 16.30.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, w środę Rocznica Poświecenia Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie, w sobotę św. Jacka Odrowąża. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  4. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP i adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź święta przed mszami świętymi.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli” w cenie 10 PLN .
  6. Arcybiskup Tadeusz Wojda udziela dyspensy w piątek 16.08. od pokarmów mięsnych. Warunkiem jest odmówienie modlitwy w intencji powołań.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.      Ks. Andrzej Sieg