1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 80. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 68. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 104. Cudu nad Wisłą, a także 44. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości .
  2. Dziś Żywy Różaniec zaprasza na wspólny różaniec o godz. 09.00 w kościele.
  3. W tym tygodniu przypada we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca,  Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia
  4. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP i adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.00, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i „ Niedzielę.”
  6. Za tydzień kolekta budowlana na dalsze prace w kościele.

Trwają wakacje. Dziękuję gościom za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz ks. Andrzej Sieg