1. Dziś przeżywamy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: “Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” . W całej ojczyźnie przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Dziękuję za ofiary złożone na tacę budowlaną z racji drugiej niedzieli miesiąca na dalsze prace w kościele.
  3. Dzisiaj po mszy o 11.30 w salce na plebani -katecheza dla dzieci komunijnych, po mszy o 16.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła w środę przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto św. Łukasza, w sobotę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.
  5. W dalszym ciągu zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.25, w niedzielę o 9.00, we wtorek o 8.00. Dzieci komunijne zapraszam w piątek o 18.25.
  6. Trwa konkurs na najlepiej wykonany rysunek Matki Bożej z Lourdes jego rozstrzygnięcie w niedzielę 20 października na mszy o 11.30.
  7. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, przy wyjściu kościoła wyłożone są kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w zakrystii i kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych.
  8. Przy wyjściu do nabycia aktualna prasa religijna. Za tydzień zbiórka do puszki przed kościołem  na cele misyjne.
  9. W przyszłą niedzielę 20.10. po mszy o 16.30 spotkanie popielgrzymkowe na plebani.

Dziękując za wspólną modlitwę życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz ks. Andrzej Sieg